Universitatea de Medicină și Farmacie „Carol Davila” organizează în această perioadă Cupa „Carol Davila” la Fotbal.
În data de 12 mai 2023, Disciplina de Educație Fizică și Sport din cadrul Universității de Medicină și Farmacie (UMF) „Carol Davila” din București organizează Cupa „Carol Davila” la Fotbal.
Competiția se va desfășura la terenul de fotbal al universității, situat pe Bulevardul Doina Cornea, Nr. 4, iar înscrierile se fac la fața locului începând cu ora 09:30.
La competiție pot participa studenții universității din toți anii de studiu, se arată pe pagina de Facebook a UMF „Carol Davila” București.
Echipele vor fi formate din 4+1, cu două rezerve.
Pentru mai multe detalii, îl puteți contacta pe Lect. Univ. Dr. Nicolae Elisabeta.
Dacă vrei să fii la curent cu tot ce se întâmplă în lumea medicală, abonează-te la „Viața Medicală”, săptămânalul profesional, social și cultural al medicilor și asistenților din România!
Titularii abonamentelor pe 12 luni sunt creditați astfel de:
Cookie-urile ne ajută să vă îmbunătățim experiența pe site-ul nostru. Prin continuarea navigării pe site-ul www.viata-medicala.ro, veți accepta implicit folosirea de cookie-uri pe parcursul vizitei dumneavoastră.
Da, sunt de acord Aflați mai multe