Centrul de Inovație și e-Health - CieH este o structură din cadrul UMF „Carol Davila” din București cu rolul de a susține activitățile de inovare în sănătate digitală. Recent, echipa de aici a organizat o serie de ateliere practice.
Echipa de Simulare Medicală CIeH din cadrul UMF Carol Davila a desfășurat săptămâna trecută 15 ateliere practice, în urma cărora peste 130 de studenți au putut să își îmbunătățească pregătirea teoretică și să exerseze practic o serie de manevre și proceduri, se arată pe o rețea socială.
În cele peste 40 ore de pregătire a studenților mediciniști au fost abordate noțiuni teoretice și aplicații practice despre:
„Urmărește-ne în continuare pentru a putea afla cum poți participa la următoarele workshopuri organizate!”, au transmis reprezentanții CIeH.
Webinar: oportunități pentru start-up-urile românești din HealthTech
Dacă vrei să fii la curent cu tot ce se întâmplă în lumea medicală, abonează-te la „Viața Medicală”, publicația profesională, socială și culturală a profesioniștilor în Sănătate din România!
Titularii abonamentelor pe 12 luni sunt creditați astfel de:
Cookie-urile ne ajută să vă îmbunătățim experiența pe site-ul nostru. Prin continuarea navigării pe site-ul www.viata-medicala.ro, veți accepta implicit folosirea de cookie-uri pe parcursul vizitei dumneavoastră.
Da, sunt de acord Aflați mai multe