Antibiotice Iaşi a anunțat că a început, în data de 21 martie, distribuţia iodurii de potasiu către toate Direcţiile de Sănătate Publică din România.
Antibiotice Iași a dat startul programului „Colegiul Tehnic a+”, prin care își propune recrutarea de noi angajați din mediul rural.
Echipele medicale ale DSP Iaşi se deplasează la persoanele suspecte de COVID pentru recoltarea probelor cu ajutorul şoferilor şi maşinilor puse la dispoziţie de compania Antibiotice Iași.
Ministrul Sănătăţii s-a aflat la Iași weekendul care tocmai s-a încheiat și s-a întâlnit cu reprezentanți ai Universității de Medicină și Farmacie „Grigore T. Popa” din Iași.
Antibiotice Iaşi pune la dispoziţia angajaţilor şi a membrilor comunităţilor învecinate companiei, în mod voluntar, propriul Centru de Studii Clinice pentru a fi centru de vaccinare anti-COVID, cu o capacitate de imunizare de peste 120 de persoane zilnic.
Antibiotice Iaşi, unul dintre cei mai mari producători de medicamente din România, a intrat pe pieţele din SUA şi Marea Britanie cu noi medicamente folosite în tratamentul COVID-19.
Dacă vrei să fii la curent cu tot ce se întâmplă în lumea medicală, abonează-te la „Viața Medicală”, publicația profesională, socială și culturală a profesioniștilor în Sănătate din România!
Titularii abonamentelor pe 12 luni sunt creditați astfel de:
Cookie-urile ne ajută să vă îmbunătățim experiența pe site-ul nostru. Prin continuarea navigării pe site-ul www.viata-medicala.ro, veți accepta implicit folosirea de cookie-uri pe parcursul vizitei dumneavoastră.
Da, sunt de acord Aflați mai multe