Ministerul Sănătății a anunțat pe site-ul oficial că la domeniile medicină dentară și farmacie există modificări atât la tematici, cât și la bibliografia examenului de rezidențiat, sesiunea din 15 noiembrie 2020.
Ministerul Sănătății organizează în 15 noiembrie 2020 un concurs național de intrare în rezidențiat în domeniile medicină, medicină dentară și farmacie.
Ministerul Sănătății organizează duminică, 15 noiembrie 2020, un concurs național de intrare în rezidențiat în domeniile medicină, medicină dentară și farmacie.
O anchetă Recorder, intitulată „Medici lăsați șomeri în plină pandemie: În loc să ajut, stau acasă și mă joc «Call of Duty»”, arată că în plină criză generată de epidemia de COVID-19 mai mulți medici au rămas șomeri.
Nelu Tătaru, ministrul Sănătății, spune că examenul de rezidențiat ar putea fi organizat în luna noiembrie.
Rectorii universităților de medicină și farmacie au trimis astăzi Ministerului Sănătății o propunere de actualizare a bibliografiei examenului pentru intrarea în Rezidențiat.
Trecerea de la statutul de student medicinist la cel de medic rezident nu e așa simplă precum pare.
Dacă vrei să fii la curent cu tot ce se întâmplă în lumea medicală, abonează-te la „Viața Medicală”, publicația profesională, socială și culturală a profesioniștilor în Sănătate din România!
Titularii abonamentelor pe 12 luni sunt creditați astfel de:
Cookie-urile ne ajută să vă îmbunătățim experiența pe site-ul nostru. Prin continuarea navigării pe site-ul www.viata-medicala.ro, veți accepta implicit folosirea de cookie-uri pe parcursul vizitei dumneavoastră.
Da, sunt de acord Aflați mai multe