Spitalul Clinic Județean Mureș desfășoară în continuare o campanie de informare privind colectarea și eliminarea corectă a medicamentelor expirate sau neutilizate.
Această campanie face parte din proiectele cu finanțare europeană implementate de Spitalul Clinic Județean Mureș în cadrul Programului Sănătate 2021–2027, prin Fondul European de Dezvoltare Regională (FEDR): I. Proiectul „Dotarea Serviciului de Anatomie Patologie al Spitalului Clinic Județean Mureș”.
Dintre activitățile desfășurate în cadrul campaniei, reprezentanții unității medicale menționează: chestionare aplicate la nivelul angajaților Spitaluuil Clinic Județean Mureș (SCJM), afișe și pliante adresate populației, postări în mediul online, centralizare date referitoare la cantitatea de medicamente preluate de la populație.
Dacă sunteți din această zonă geografică, nu aruncați medicamentele la gunoi. Le puteți aduce la Spitalul Clinic Județean Mureș, unde vor fi preluate în siguranță.

Dacă vrei să fii la curent cu tot ce se întâmplă în lumea medicală, abonează-te la „Viața Medicală”, publicația profesională, socială și culturală a profesioniștilor în Sănătate din România!
Titularii abonamentelor pe 12 luni sunt creditați astfel de:
Cookie-urile ne ajută să vă îmbunătățim experiența pe site-ul nostru. Prin continuarea navigării pe site-ul www.viata-medicala.ro, veți accepta implicit folosirea de cookie-uri pe parcursul vizitei dumneavoastră.
Da, sunt de acord Aflați mai multe